UŠKA

 

Uška - Ušanka - Uši 

sotala sa k nám 1.septembra 2006

Zakrslý baranček

 

Uška bola moja výhra a to doslova. Vyhrala som ju v tombole na výstave králikov v Topoľčiankach. Ostatným zajkom - Hopkovi, Mucke a Mucíkovi - síce chvíľu trvalo, kým sa s ňou skamarátili, no s Kusajkom to bola láska na prvý pohľad. Okamžite sa stal jej osobným strážcom. Možno aj preto sa Uška cítila v prítomnosti psov úplne uvoľnene. Nezmenilo sa to ani, keď k nám pribudol Jacki. Počas leta dokonca Uška žila voľne na dvore so psami. Spolu sa hrali, spolu oddychovali, keď pršalo, schovala sa k psom do búdy a dokonca aj strážila a útočila na potenciálnych "votrelcov" na dvore.. Fungovala a správala sa ako pes, nie ako zajko. Keď mala Ušla tri roky, narodilo sa jej 6 mláďatiek, ktorých otcom bol Teddynko. Bohužiaľ, prežili iba tri - dve dievčatá a jeden chalan. Jedným z dievčat bola Wallinka, ktorá u nás zostala. Uška bola bezstarostná a užívala si každý jeden deň ako so zajkami, tak aj so psami. Niekedy som mala pocit, že so psami ešte viac. Jej pohodovú náladu nezlomilo ani to, keď jej na krku začal rásť nádor. O necelý rok mal už viac ako 5cm priemer, a tak Uška podstúpila operáciu, ktorá bola dosť riziková vzhľadom na to, že nádor bol na krku za uškom. Našťastie však všetko dopadlo dobre. Tušili sme, že to asi nebude jediný nádor, ktorý mala, no Uška sa cítila dobre a ďalej si užívala pohodičku na dvore v spoločnosti svojich kamarátov. 

17. apríla 2014 však strávila na dvore so svojimi kamarátmi posledný deň ...
Ušanka, ďakujem Ti za každú jednu chvíľu. Nenechala nikým a ničím vyviesť z miery a skrátka si si užívala slobodu. Keď mám pocit, že sa mi nič nedarí, spomeniem si na Teba, že netreba veci brať až tak vážne. 

Odpočívaj v pokoji ... 

 

 

O mne

Volám sa Bea a zvieratká sú neoddeliteľnou súčasťou môjho života - zanechali odtlačky svojich paciek - tapančíkov, v mojom srdci. 
Ak netrávim čas so svojim zverincom, veľmi rada čítam knihy, počúvam audioknihy, pozriem si dobrý film alebo pečiem koláče od výmyslu sveta.

 

 

 

 

 

KONTAKT

facebook
Beatka Petrová 

  beapetrova@centrum.sk

Facebook Youtube

 

Vytvorte si vlastnú webstránku zadarmo s redakčným systémom WebJET Cloud.

Zobraziť plnú verziu stránky