TEDDY

Teddy - Teddko - Teddynko - Teddo

21. september 2008

Zakrslý Teddy 

Teddynko bol čisto vnútorný zajko. Nemal rád slnko, vietor a vôbec nie mokrú trávu. Namiesto toho si užíval pohodu vo svojej klietke v obývačke. Na klietke dokonca ani nemal namontované dvierka. Nepotreboval ich. Aj keď bola klietka otvorená, nevychádzal z nej, no keď som ich zavrela, bol nervózny a nesvoj, takže sme mu nechávala klietku stále otvorenú. Celý deň bol kľudný a večer sme sa spolu hrávali. Jeho obľúbenou činnosťou bolo pozeranie televízie. Najradšej mal seriály Kosti a NCIS, no čo vyslovene neznášal bol film Krotitelia duchov. Okrem toho rád počúval hudbu, hoci nie akúkoľvek. Aj keď Teddko preferoval pobyt vnútri, občas sa išiel pozrieť aj na svojich kamarátov vonku, a tak sa postupne stal až 16-násobným ocinom. Jeho deťmi sú aj Walla a Charlie. Teddynko bol veľký maznáčik a vydržal sa nechať hladkať aj celé hodiny. Naša pohodička sa razom zmenila v decembri 2012, kedy Teddko odrazu ochrnul. Nevedel sa hýbať, udržať si hlavu, prehĺtať . Podľa všetkého dostal krvácanie do mozgu. Začali sme ho kŕmiť zo striekačky s infúznou hadičkou, polohovať ho, cvičiť mu s labkami a Teddynko bojoval. Ani na chvíľu sa nevzdal. Bojoval a snažil sa zo všetkých síl. Po týždni, presne 24. decembra, sa mu podarilo postaviť sa na labky, čo bol ten najkrajší vianočný darček. Začal opäť fungovať ako predtým, len s tým rozdielom, že nedokázal rozhrýzť tvrdé semienka. Zdalo sa, že všetko je v poriadku, no nie nadlho. Teddynko ochrnul ešte 3-krát. Vždy zostal bezvládny, no nikdy sa nevzdal. Bojoval a vždy sa opäť postavil na labky. Po každom krvácaní bol slabší a slabší, no nevzdával sa. 

Piate krvácanie 12. októbra 2015 sa mu však stalo osudným ... 
Fufinko môj, veľmi nám chýbaš. Tvoja hebká srsť, tvoje veľké modré očká, keď si si pýtal oriešok, no hlavne tvoja statočnosť, keď si sa nevzdával a bojoval si, lebo si nechcel zostať ležať, ale chcel si žiť. Si hrdina, že si to dokázal ... a ďakujem Ti, že si ma vtedy počkal a mohli sme sa rozlúčiť ...

Spomienkové video o Teddynkovi

 

 

O mne

Volám sa Bea a zvieratká sú neoddeliteľnou súčasťou môjho života - zanechali odtlačky svojich paciek - tapančíkov, v mojom srdci. 
Ak netrávim čas so svojim zverincom, veľmi rada čítam knihy, počúvam audioknihy, pozriem si dobrý film alebo pečiem koláče od výmyslu sveta.

 

 

 

 

 

KONTAKT

facebook
Beatka Petrová 

  beapetrova@centrum.sk

Facebook Youtube

 

Vytvorte si vlastnú webstránku zadarmo s redakčným systémom WebJET Cloud.

Zobraziť plnú verziu stránky