MUCKA

Mucka - Mucinka - Muca 

máj 2003

Červenooký hermelín

 

Mucka k nám pribudla ako druhý zajko - parťák k Hopkovi. Hopko bol "hlava rodiny" a Mucka bola jeho "veľká kráľovská manželka". Keď mala rok, stala sa maminou 4 mláďatiek, z ktorých sa ale dospelosti dožili len dve. Jedným z nich bol Mucík, ktorý u nás zostal. Mucka bola veľmi starostlivá a milujúca mamina. Po presťahovaní sa, si aj ona začala naplno užívať slobodu veľkého výbehu a dvora. Jej obľúbenou zábavou sa stalo kopanie nôr. Vykopala viac ako sedem metrov dlhý tunel (koľko mal presne nevieme, nakoľko sme nemali dlhší meter). Táto aktivita sa však nezaobišla bez následkov, ktorými boli znížená kapacita pľúc v dôsledku nadýchania sa veľkého množstva prachu. Síce sme vo výbehu zakopali pletivo, aby nemohla ďalej kopať, bolo už neskoro. Okrem toho, že sa Mucke čím ďalej, tým ťažšie dýchalo, časom zostala slepá. Ostatní zajkovia sa o ňu starali, vodili ju k jedlu a podopierali ju, keď niekam išla. Je skutočné obdivuhodné, ako obetavo sa o ňu starali a chránili ju. Mucka bola statočná bojovníčka a nevzdávala sa. Takto prežila päť rokov, no ako starla, stále bola viac a viac unavená a dýchalo sa jej ťažšie. 

30. júla 2013 sa vo veku 10 rokov Mucka nadýchla naposledy ... 
Mucinka, chýbaš nám ... odpočívaj v pokoji ... 

 

O mne

Volám sa Bea a zvieratká sú neoddeliteľnou súčasťou môjho života - zanechali odtlačky svojich paciek - tapančíkov, v mojom srdci. 
Ak netrávim čas so svojim zverincom, veľmi rada čítam knihy, počúvam audioknihy, pozriem si dobrý film alebo pečiem koláče od výmyslu sveta.

 

 

 

 

 

KONTAKT

facebook
Beatka Petrová 

  beapetrova@centrum.sk

Facebook Youtube

 

Vytvorte si vlastnú webstránku zadarmo s redakčným systémom WebJET Cloud.

Zobraziť plnú verziu stránky