JACK

 

Jack- Jacki - Jackinko - Jackino 

26. apríla 2008

West Highland White Terier

Jacki dostal meno po filmovej postave Kapitán Jack Sparrow. Odmalička to bolo veľmi živé, prefíkané, vynaliezavé, no milujúce šteniatko. Nikdy si nenechal ujsť príležitosť niečo pošklbať, ponaháňať alebo do toho aspoň šťuchnúť. Bavilo ho skákať cez prekážky aj trénovať rôzne triky. Loptu dokázal naháňať ako dlho len vládal a plyšáky mali minimálnu životnosť. Aj napriek tomu vedel byť neskutočne nežný, milý a starostlivý. Rád sa nechal nosiť na rukách a mojkať. Hoci sa veľmi bál benzínovej kosačky - vždy sa roztriasol a utekal sa schovať - no keď zbadal, že sa ku kosačke blížim ja alebo niektorý zo zajkov, snažil sa vždy dostať medzi kosačku a svojho kamaráta. Hoci sa triasol a kňučal, neodišiel a pokiaľ som od kosačky neodišla ja, stál pri mne a chránil ma. Keď Kusajko zomrel, Jacki veľmi smútil. Novú iskru do života mu priniesol malinký Fučko. Prvý deň z neho bol síce trochu v rozpakoch, no na ďalší deň sa už spolu hrali a Jacki bol v siedmom nebi. Stala sa z nich nerozlučná dvojica. Parťáci na hry, blázniviny aj lotrovstvá. 
V lete 2015 sa Jacki začal rýchlo zadýchavať a silno pachtil. Keď sa počas prechádzky tak zadýchal, že ledva lapal dych, vedeli sme, že to nebude iba teplom. Vyšetrenia ukázali, že má zlomené rebro, no čo bolo horšie, že má zväčšené srdce. Dostal lieky, po ktorých sa mu uľavilo. Bol síce unavenejší, no fungoval a bojoval. Bohužiaľ, srdce sa mu stále zväčšovalo. Postupne vytláčalo všetky ostatné orgány. Tlačilo na pľúca, vytláčalo žalúdok. Jackinkov stav sa pomaly zhoršoval, no Jack si stále užíval koľko mohol, nevzdával sa, bojoval a nestrácal dobrú náladu. 

30. marca 2016 Jackiho srdiečko udrelo naposledy. 
Veľmi nám chýbaš Jackinko. Ďakujem Ti za všetko, čo sme spolu zažili. Za tie krásne spoločné prechádzky, za Tvoj láskyplný pohľad, keď som Ťa zobrala na ruky, za to, že sme sa mohli rozlúčiť. Bol si úžasný kamarát. Veľmi Ťa ľúbim a vždy budem. Odpočívaj v pokoji ... 

 

 

O mne

Volám sa Bea a zvieratká sú neoddeliteľnou súčasťou môjho života - zanechali odtlačky svojich paciek - tapančíkov, v mojom srdci. 
Ak netrávim čas so svojim zverincom, veľmi rada čítam knihy, počúvam audioknihy, pozriem si dobrý film alebo pečiem koláče od výmyslu sveta.

 

 

 

 

 

KONTAKT

facebook
Beatka Petrová 

  beapetrova@centrum.sk

Facebook Youtube

 

Vytvorte si vlastnú webstránku zadarmo s redakčným systémom WebJET Cloud.

Zobraziť plnú verziu stránky